Drukarki etykiet

„…tani i prosty nadruk wysokiej jakości…”

Drukarki Termotransferowe zostały stworzone do drukowania informacji tekstowych (daty przydatności do spożycia albo produkcji, numeru partii produkcyjnej, kraju pochodzenia, listy składników) oraz graficznych (kodów kreskowych, loga).  Oferują one ogromne możliwości przy jednoczesnym niskim koszcie znakowania folii opakowaniowych i etykiet samoprzylepnych białych jak i wstępnie zadrukowanych.Co to jest Druk Termotransferowy?


Drukowanie metodą termotransferową polega na przeniesieniu barwnika z nośnika w postaci taśmy na drukowaną powierzchnię etykiet bądź folii.


Drukarki Termotrznsferowa składają się z 2 zasadniczych elementów – sterownika oraz głowicy drukującej. Taśma termotransferowa to cienka czarna folia PET z warstwą barwnika (wosku, żywicy albo kompozycji obu składników), zwinięta w rolkę, zaś głowica drukująca to element elektroniczny z punktami grzejnymi. Druk odbywa się w ten sposób, że na głowica drukującej rozgrzewają się wybrane punkty grzejne i następuje poprzez nie odcisniecie drukowanego wzrocu z taśmy termotransferowej na drukowanym materiale. W rozgrzanych punktach barwnik odrywa się od nośnika i pozostaje wypalony na drukowanym materiale. Punkt grzejny rozgrzewa się i chłodzi bardzo szybko, co umożliwia płynny nadruk zadanego tekstu lub grafiki z dużymi predkościami.


Możliwość uzyskania bardzo dobrej jakości nadruku ma decydujący wpływ na zastosowanie Drukarek Termotransferowych do wykonywania nadruków na wszelkiego rodzaju etykietach samoprzylepnych, a w szczególności dodruków takich jak:


  • daty produkcji  
  • terminu przydatności do spożycia,
  • numer partii
  • skład produktu
  • prosta grafika
  • kody kreskoweDrukarki Termotransferowe należą do kategorii urządzeń kontaktowych, co oznacza, że w czasie druku następuje kontakt elementu drukarki - głowicy drukującej poprzez taśmę termotransferową z drukowanym materiałem. Skutkuje to wymogiem drukowania płaskich powierzchni, a więc drukarkę umieszcza się w miejscu przed uformowaniem opakowania i jego napełnieniem. Technika termotransferowa nie nadaje się więc do znakowania np. opakowań szklanych, metalowych czy butelek z tworzywa sztucznego.


Nazwa „Termotransfer” pochodzi od angielskiego thermal transfer, czyli przeniesienie termiczne. Stosuje się skrót TT albo TTO (thermal transfer overptinting)…


Dukarki etykiet dostępne w asortymencie naszej firmy są przeznaczone do wydruku dużych i małych nakładów etykiet, metek czy wszywek. Dzięki mocnej konstrukcji oraz dużej przepustowości, doskonale sprawdzą się w warunkach przemysłowych gdzie istnieje potrzeba druku milionowych nakładów. Biurowe drukarki etykiet przeznaczone są dla firm, które w ciągu miesiąca potrzebują wykonać niewielki wydruk kilku tysięcy sztuk etykiet. 

Drukarki do etykiet samoprzylepnych takich znanych producentów jak:  Zebra, SATO tworzą wydruki czarno-białe generując na etykiecie zarówno profesjonalny kod kreskowy jak i tekst. Przy doborze drukarki istotna jest technologia zadruku - termiczna, termotransferowa - oraz analiza ilości etykiet w ciągu np. miesiąca oraz rozmiar etykiety drukowanych etykiet. Ważną kwestią doboru drukarki kodów paskowych jest także miejsce aplikacji etykiet oraz warunki, w których etykiety są aplikowane. Na te wszystkie zagadnienia należy sobie odpowiedzieć, aby móc w pełni optymalnie dobrać rodzaj drukarki etykiet do własnych potrzeb.

Nasza firma jest dystrybutorem i serwisem marek SATO i ZEBRA, CAB, Toshiba, Honeywell, ale znajdą Państwo w naszej ofercie także inne marki urządzeń wraz z drukarkami dotsarczamy specjalistyczne oprogramowanie do projektowania i wydruku etykiet.