Druk cyfrowy etykiet – na czym polega i dlaczego warto?

Jest to relatywnie “młoda” metoda druku etykiet. Mimo że jej początki datuje się na lata ‘90 ubiegłego wieku, szybko zyskała liczne grono zwolenników. Druk cyfrowy etykiet, bo o nim mowa, ma ogrom zalet i jest coraz częściej wybierany przez zleceniodawców.

Na czym dokładnie polega ta metoda i dlaczego tak szybko stała się tak popularna? W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania!

Druk cyfrowy etykiet - na czym polega?

Druk cyfrowy etykiet polega na przenoszeniu danych, które znajdują się w plikach cyfrowych, na podłoże do zadruku przy pomocy specjalnych maszyn i środków barwiących. Sprzęty drukujące pracują w technologii laserowej. Oznacza to, że nie posiadają matrycy, a cylinder, czyli fotoreceptor. Podczas procesu drukowania, naświetla się on wiązką laserową, dzięki czemu tworzy obraz utajony, nanoszony w dalszej kolejności na etykietę i odpowiednio z nim zespolony.

Mimo że brzmi to dość skomplikowanie, uwierz, że wszystko przebiega naprawdę sprawnie i szybko!

Zalety druku cyfrowego etykiet

Jak już wspomnieliśmy, druk cyfrowy - zarówno etykiet, jak i innych niewielkich wyrobów poligraficznych - niesie za sobą ogrom korzyści. Poniżej przedstawiliśmy tylko część z nich. Są to jednak zalety, które stają się najlepszymi argumentami dla osób, które przedstawiają druk cyfrowy jako jedną z naprawdę korzystnych technologii. Szczególnie, jeżeli mowa o druku niskonakładowym!

Do zalet metody cyfrowej zaliczają się przede wszystkim:

  • szybkość wydruku,
  • niewielkie koszty druku,
  • możliwość nadruku różnych danych na jednej etykiecie,
  • wysoka jakość druku,
  • brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie wydruku,
  • możliwość personalizacji wydruków (ogromna zaleta szczególnie w przypadku chęci drukowania etykiet z numerami seryjnymi, np. kody kreskowe).

Być może aż trudno Ci uwierzyć, że druk cyfrowy może mieć tyle zalet. Są to jednak fakty, przetestowane już przez miliony Klientów, którzy wybrali tę metodę druku swoich etykiet czy innych materiałów marketingowych, sprzedażowych itp.

Kiedy druk cyfrowy sprawdzi się najlepiej?

Mimo wszystkich zalet druku cyfrowego, nie możemy jednak nie wspomnieć, że nie sprawdzi się on równie dobrze do materiałów każdego typu i nakładów różnej wielkości. 

O ile jest wręcz stworzony do małych i średnich nakładów, w przypadku naprawdę dużych ilości rekomenduje się najczęściej inne metody druku. Jeżeli chodzi natomiast o rodzaj materiałów drukowanych, najczęściej wybiera się go właśnie do druku etykiet, wizytówek i wszelkich innych niewielkich wyrobów poligraficznych. W przypadku większych materiałów do druku, jest on już polecany rzadziej.

Dodatkowo, druk cyfrowy wykorzystuje się często do obsługi kursów, konferencji czy targów. Zdarza się również przy użyciu tej metody drukować niewielkie nakłady książek czy gazet.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie doboru metody druku do swojego zamówienia? Skontaktuj się z nami - chętnie Ci pomożemy!

Druk cyfrowy etykiet - szybki, tani i “jakościowy”!

Druk cyfrowy etykiet jest naprawdę popularną metodą druku. Wybiera go tyle osób przede wszystkim dlatego, że wyróżniają go niskie koszty, szybki czas realizacji (przy niewielkich nakładach czasami niemal “od ręki”) oraz wysoka jakość wydruku.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że metoda cyfrowa nie będzie najlepsza dla wszystkich. Każdy jednak, kto potrzebuje szybko wydrukować niewielkie nakłady etykiet czy kodów kreskowych, powinien rozważyć przede wszystkim właśnie ją!Nasza drukarnia Różak Etykiety oferuje profesjonalne wsparcie i druk etykiet przy wykorzystaniu różnych technologii. Sprawdź, co będzie najlepsze w przypadku Twojego zlecenia (z przyjemnością Ci doradzimy) i skorzystaj z usług fachowców w każdym calu!

Wink logo partnera firmy Zebra oferującej druk etykietach
Logo partnera drukarni zebra z pod poznania
Partner drukarni etykiet Zebra
Rotary die company partner drukarni Zebra

kontakt

Drukarnia Różak Etykiety

ul. Łąkowa 3
64-600 Oborniki
dział handlowy
Maciej Różak
Dyrektor Handlowy


dział logistyki
Paweł Różak
Kierownik ds. zaopatrzenia i logistyki
+48 531 598 979
biuro@zebra-polska.com.pl
właściciel
Zdzisław Różak
Właściciel
+48 691 735 372
z.rozak@zebra-polska.com.pl
dział przygotowania graficznego
Roman Jasniewicz
Grafik
+48 601 497 494
r.jasniewicz@zebra-polska.com.pl
copyrights (C) by Różak&Różak 2021
powered by getknow