Druk fleksograficzny - co to jest?

Druk fleksograficzny czy też - inaczej - fleksodruk, to jedna z metod drukarskich, która pozwala uzyskać efekt wypukłego tekstu. Nie bez powodu nazywa się go nierzadko najbardziej uniwersalną techniką druku. Daje wiele możliwości, dzięki czemu jest coraz częściej wybierany przez klientów, których interesuje wysokonakładowy druk etykiet.

Na czym polega druk fleksograficzny i jakie są jego zalety? Z przyjemnością odkryjemy przed Tobą najważniejsze cechy, a także możliwości druku fleksograficznego.

Historia druku fleksograficznego, czyli od czego się wszystko zaczęło?

Początki druku fleksograficznego datuje się na lata 50. XIX wieku. W tym czasie, w USA, wyprodukowano pierwszą elastyczną płytę przeznaczoną do rotacyjnej maszyny drukującej. Zanim jednak ta technika drukarska została szerzej rozpowszechniona, musiało upłynąć wiele czasu. Dopiero w latach 30. XX w. druk fleksograficzny stał się bardziej popularny i - tym samym - częściej wykorzystywany. Było to związane m.in. z tym, że w tym czasie metalową czcionkę zastąpiono formą z gumy wulkanizowanej.

Druk fleksograficzny - jak jest obecnie?

Możliwości, jakie daje obecnie fleksografia, są naprawdę imponujące. Współczesne maszyny fleksograficzne drukują z rozdzielczością zbliżoną do druku offsetowego. Coraz częściej posiadają dodatkowo zespoły lakierujące.

Fleksografia jest techniką druku wypukłego, która wykorzystuje ciekłe farby szybkoschnące i elastyczne formy drukarskie. Nowoczesne maszyny drukujące dają możliwości zadruku różnych podłoży, co sprawia, że metoda druku fleksograficznego jest tak uniwersalna i chętnie wybierana przez klientów drukarni.

Jeżeli zależy Ci na druku etykiet z wypukłym tekstem, które będą dodatkowo estetyczne i eleganckie, wybór techniki fleksograficznej może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Zastosowanie druku fleksograficznego

Jak już wspomnieliśmy, druk fleksograficzny posiada szerokie zastosowanie w produkcji etykiet i opakowań z różnych materiałów (tekturowych, kartonowych, plastikowych itp.).

Z uwagi na jego estetykę i walory dekoracyjne, wykorzystują go m.in. producenci kosmetyków, leków i suplementów, a także artykułów spożywczych.

Dodatkowo, biorąc pod uwagę atrakcyjne dla klientów koszty druku przy dużych nakładach, wybierają go głównie kontrahenci, którzy produkują na masową skalę.

Obecnie technika fleksograficzna ma bardzo duży udział w poligrafii branży opakowaniowej i, co warto podkreślić, wciąż dynamicznie się rozwija. Druk flekso ma ogrom zalet, co znacząco przyczynia się do nieustannego wzrostu jego popularności.

Zalety druku fleksograficznego

Do najważniejszych zalet druku flekso zaliczają się przede wszystkim:

  • wysoka jakość,
  • relatywnie niskie koszty,
  • możliwość druku na różnych podłożach,
  • wiele opcji "uszlachetniania" druku,
  • finalny wygląd etykiet/opakowań,
  • aspekt ekologiczny - możliwość stosowania ekologicznych farb i surowców.

Postaw na druk flekso i twórz etykiety, obok których nie da się przejść obojętnie!

Szukasz najlepszej techniki druku etykiet na dużą skalę? Koniecznie sprawdź możliwości, jakie daje druk fleksograficzny! Wybierz tę - dynamicznie rozwijającą się - metodę druku, a następnie wykorzystaj pełnię możliwości, jakie daje.

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem spersonalizowanej wyceny, napisz do nas i przekonaj się, że mamy wiele do zaoferowania! W naszej drukarni fleksograficznej wykonujemy zlecenia w sposób profesjonalny, terminowy i z pełnym zaangażowaniem. Oferujemy wysoką jakość i atrakcyjne ceny!

Wink logo partnera firmy Zebra oferującej druk etykietach
Logo partnera drukarni zebra z pod poznania
Partner drukarni etykiet Zebra
Rotary die company partner drukarni Zebra

kontakt

Drukarnia Różak Etykiety

ul. Łąkowa 3
64-600 Oborniki
dział handlowy
Maciej Różak
Dyrektor Handlowy


dział logistyki
Paweł Różak
Kierownik ds. zaopatrzenia i logistyki
+48 531 598 979
biuro@zebra-polska.com.pl
właściciel
Zdzisław Różak
Właściciel
+48 691 735 372
z.rozak@zebra-polska.com.pl
dział przygotowania graficznego
Roman Jasniewicz
Grafik
+48 601 497 494
r.jasniewicz@zebra-polska.com.pl
copyrights (C) by Różak&Różak 2021
powered by getknow